Menu

Z nosem w książce!

Witaj! Na tym blogu znajdziesz recenzje książek o różnej tematyce. Dowiesz się, które z nich są godne polecenia i które warto przeczytać. A może znajdziesz tu również coś dla siebie? Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrej książki, powinieneś tutaj zajrzeć.

"W śnieżną noc" Lauren Myracle, Maureen Johnson, John Green

ztomaszek44

 Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzisiaj i ja mam dla Was coś świątecznego. Grudzień to cudowny miesiąc, w którym ziemie powoli zaczynają pokrywać płatki śniegu, a na dworze robi się coraz zimniej. Dlatego też myślę, że w te chłodne, grudniowe wieczory warto zaopatrzyć się w jakiś ciepły koc oraz herbatę, wziąć do ręki dobrą książkę i w takim świątecznym nastroju zagłębić się w ciekawą lekturę.

 "W śnieżną noc" to dość nietypowa książka wydana w 2014 roku. Została ona napisana przez trzech amerykańskich autorów: Lauren Myracle, Maureen Johnson i John'a Green'a. Powieść ta z pewnością może się pochwalić dość interesującą fabułą. Przy tworzeniu tej lektury autorzy wykazali się naprawdę dużą kreatywnością, ponieważ książka zawiera trzy zupełnie różne opowiadania. Trzy różne historie ludzi, których losy splatają się ze sobą dopiero pod koniec powieści. Wszystkie wydarzenia opisane w tej książce mają miejsce w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, dlatego czytelnik może zobaczyć ten wspaniały wieczór aż z trzech odmiennych perspektyw. Być może Wigilia to nie dla każdego czas radości i pokoju?


 W Wigilię miasteczko Gracetown kompletnie zasypuje śnieg. Na pocztówkach może i wygląda to malowniczo, ale w rzeczywistości bardzo komplikuje życie. I na pewno nikt nie spodziewa się, że przedzieranie się przez zaspy samochodem rodziców, nieplanowana kąpiel w przeręblu albo nieprzyzwoicie wczesna zmiana w Starbucksie mogą prowadzić do spotkania z miłością. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia świąt, zdarzyć się może wszystko...

 Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie przepadam za łączonymi historiami, wolę kiedy powieść ma tylko jednego autora, który nie miesza ze sobą zbyt wielu wątków. Dlatego też nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele. Jednak muszę przyznać, że  w tym przypadku bardzo się pomyliłam. "W śnieżną noc" to historia pełna humoru, miłości oraz problemów z jakimi zmagają się główni bohaterowie. Jedyna wada, do której mogłabym się przyczepić to nagłe przeskoki pomiędzy trzema opowiadaniami. Książka ta skierowana jest do starszej młodzieży, myślę że w szczególności do dziewczyn, co wcale nie oznacza że chłopakom nie będzie się ona podobać. Na tę powieść natrafiłam dzięki mojej koleżance, która wręcz kazała mi ją przeczytać. Z początku nie byłam przekonana co do zapału z jakim Emilia opowiadała o fabule tej powieści, ale teraz mogę jej tylko podziękować, bo to dzięki niej mogłam się cieszyć tak ciekawą książką i przeżywać wraz z głównymi bohaterami ich świąteczne przygody. Mam nadzieję, że wy również podzielicie moje zdanie i  będziecie się bawić tak samo dobrze jak ja :)

PS: Przypominam o tym, że "Z nosem w książce" ma od niedawna swojego instagrama: z_nosem_w_ksiazce, na którego wszystkich Was serdecznie zapraszam.

download2

 

images1

(Zdjęcia zamieszczone powyżej, zostały znalezione w internecie)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • rurka_z_kremem_waniliowym

    Bardzo ciekawa i przemyślana recenzja, zabieram się za przeczytanie reszty twoich wpisów, a książkę na pewno zamówię. ;)

© Z nosem w książce!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci