Menu

Z nosem w książce!

Witaj! Na tym blogu znajdziesz recenzje książek o różnej tematyce. Dowiesz się, które z nich są godne polecenia i które warto przeczytać. A może znajdziesz tu również coś dla siebie? Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrej książki, powinieneś tutaj zajrzeć.

"Atlas Mitów" Thiago de Moraes

ztomaszek44

 "Atlas Mitów" Thiago de Moraes'a to książka wydana w 2018 roku. Znajdziemy w nim min.: świetnie narysowaną mapkę, przedstawiającą miejsca kultu danych bóstw, opisy bogów i herosów: greckich , rzymskich , słowiańskich, azteckich itd. oraz skrócone wersje mitów i legend, zapisane w postaci śmiesznych historyjek. Całość dopełnia świetna szata graficzna. Bogowie, herosi i potwory przedstawieni są w postaci karykatur, co dodaje tej książce humorystycznego akcentu. 

Wejdź do królestwa bogów w tej wyjątkowej wyprawie do świata legend i mitów.

Poznaj bogów, herosów, ich wrogów, sprytne i fantastyczne bestie z dwunastu mitologii - egipskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Janomamów i ludu Joruba.

Niezwykłe mapy każdego z mitycznych światów wzbogacone o najciekawsze opowieści oraz fakty sprawia, że Atlas mitów zachwyci nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.

Osobiście uważam, że "Atlas Mitów" jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika legend. Jest on napisany naprawdę lekkim językiem, co nadaje mu formę zbioru opowiadań, a nie przynudzających, suchych faktów. Dlatego też uważam, że powinniście zajrzeć do tego Atlasu chociażby z ciekawości dotyczącej losów mitycznych stworzeń, które (według wierzeń) zamieszkiwały kiedyś naszą Ziemię :)

 

 

download11

Zdjęcie uzyskane z zasobów internetu;)

© Z nosem w książce!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci